נכות כללית

עורך דין גיא בית און מתמחה בהגשת תביעות לקבלת נכות כללית מהמוסד לביטוח לאומי

מה היא בעצם נכות כללית , נכות כללית היא מצב בו אדם חלה או נפצע וכושר עבודתו ופרנסתו נפגעו כתוצאה מהמצב הרפואי או הפגיעה בה הוא נפגע רבים מאזרחי המדינה סבורים כי ייצוג בנכות כללית הוא עניין של מה בכך  וכי אין מקום לשרותיו של יודע משפט , עורך דין בייצוגם בפני המוסד לביטוח לאומי. לשיטת הכותב פני הדברים הם לא כך המוסד לביטוח לאומי כדרכו מערים קשיים מקשיים שונים בדרכו של התובע , והתובע מוצא עצמו כמי שנגרר בין ועדות רפואיות ובעצם לא מקבל את זכויותיו. היתרון בייצוג של עורך דין בפני וועדה רפואית נעוץ בכך שעורך דין יודע כיצד לקרוא את מצב הנפגע , מה עליו להביא עמו לוועדה הרפואית וכיצד עליו להציג את תלונותיו בוועדה הרפואית. יתרון זה מקנה לנפגע או לתובע נכות כללית , את האפשרות לקבל בשלב ראשון אחוזי נכות שהם גבוהים יותר בגין מצבו הרפואי. החשיבות בייצוג בנכות כללית היא בשלב הראשון לעבור את הסף הדרוש לצורך קבלת אחוזי נכות מספיקים אשר יאפשרו לו בסופו של יום להגיע לדיון בנכות התפקודית בגינה הוא יתחיל לקבל כספים מהמוסד לביטוח לאומי.

לעניין הנכות התפקודית תפקידו של יודע משפט הוא קודם כל לייצג את הלקוח בוועדה , אבל לא רק אלה להגיע אותו לוועדה בצורה טובה על מנת שהוא ידבר על הקשיים שהנכות הרפואית מטילים עליו מבחינה תפקודית , רק הצגה נכונה ומאוזנת של הקשיים אשר מהם סובל נפגע עבודה יכולים להביא למצב בו הנכות התפקודית תוערך בצורה הטובה ביותר , דבר אשר יוליך למסקנה כי הנכות הרפואית יש לה משמעות תפקודית רבה מאוד .

עניין נוסף הוא בידע של עורך הדין להציג את הדברים בפני המוסד לביטוח לאומי כך שהנכות תהיה צמיתה ולא זמנית. המוסד לביטוח לאומי לא ממהר בדרך כלל לתת לנפגע נכות שהיא נכות צמיתה קיימים נפגעים רבים אשר מסתובבים שנם כשהם מוגדרים כנכים בעלי נכות זמנית בעוד שהמצב של הנכות ממנה הם סובלים הוא כרוני ביותר בשל כך חשוב להסתייע ביודע משפט על מנת שיגדיל את סיכויו של הנפגע לקבל את מה שמגיע לו עקב הנכות הכללית.